Strona domowa Lifestyle Rola sprzętu w grze w tenisa stołowego

Rola sprzętu w grze w tenisa stołowego

0
0
pingpong

Niezależnie od tego, jaka dyscyplina sportu skradnie Twoje serce, znaczącą rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie. Przygoda z danym sportem powinna rozpocząć się od poszukiwań informacji na jego temat. Dzięki temu będziesz mógł w pełni korzystać z możliwości, jakie ze sobą niesie. Te z kolei odnajdziesz w sporcie, który zrzesza sobie coraz liczniejsze grono – tenisie stołowym.

Tenis stołowy nie tylko dla zawodowców

Tenis stołowy pojawił się po raz pierwszy na letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku i do dziś nie znika z listy dyscyplin zawodów olimpijskich. Nie oznacza to jednak, że sport ten zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla zawodowców. Aby stanąć przed stołem do ping-ponga, nie musimy posiadać określonych predyspozycji. To sprawia, że nie ogranicza nas wiek, płeć, a nawet zdrowie. Także osoby niepełnosprawne odnalazły spełnienie w grze w tenisa stołowego.

Sama gra w tenisa stołowego polega na odbijaniu piłeczki rakietką ponad siatką. Mecz rozgrywany jest w setach – zwykle zawodnicy grają do 3 setów. Aby wygrać pojedynczy set, należy zdobyć 11 punktów, jednak przewaga nad przeciwnikiem musi być dwupunktowa. Po każdym zakończonym secie następuje zamiana stron.

Mecz rozpoczyna się od podania. Osoba serwująca zostaje zmieniana po dwóch punktach. Serw z kolei to nic innego jak podrzucenie piłeczki na wysokość 15 centymetrów i uderzenie jej w taki sposób by najpierw odbiła się na twojej stronie stołu, a następnie po stronie przeciwnika.

Kiedy rywal odbije piłeczkę, dochodzi do wymiany. Punkt trafia na Twoje konto w momencie, gdy przeciwnik wykonana w nieodpowiedni sposób podanie bądź odbiór, po jego odbiciu piłeczka nie będzie miała kontaktu z Twoim polem lub gdy piłeczka dwukrotnie odbije się na jego polu. Żaden z graczy nie może również dotykać powierzchni stołu.

Sprzęt wymagany w tenisie stołowym

Początki tenisa stołowego nie są wcale skomplikowane. Gdy dwóch brytyjskich studentów miało trudności z odnalezieniem odpowiedniego miejsca do gry w tenisa ziemnego, postanowiło przenieść rozgrywkę na nieco mniejszy obszar – stół.

To sprawia, że oprócz rakietek, piłeczki i siatki do uprawniania tej dyscypliny sportu potrzebujemy stołu. Jest to jednak podstawowy, niezbędny sprzęt potrzebny do rozgrywki. Aby wznieść ją na jeszcze wyższy poziom, możemy dodatkowo wyposażyć się w inne akcesoria do ping ponga.

Warto pamiętać, że nasze zaangażowanie i odczucia względem tenisa w dużym stopniu uzależnione są od jakości sprzętu, z którego korzystamy. Zwrócenie uwagi nie tylko na cenę, ale również jakość wykonania i parametry podane przez producenta, jest kluczem do czerpania ogromnej przyjemności z rozgrywek.

Tenis stołowy dla początkujących

Rozpoczynając swoją przygodę z tenisem stołowym, wcale nie musisz podchodzić do stołu z wizją wystąpienia na Igrzyskach Olimpijskich. Sport ten może być doskonałym sposobem, na aktywnie spędzony czas w gronie przyjaciół.

Co musisz wiedzieć, rozpoczynając przygodę z tenisem stołowym?

Ping-pong tak samo jak każdy inny sport wymaga czasu. Nie zniechęcaj się po pierwszych próbach, kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli. Każda kolejna rozgrywka będzie lepsza od poprzedniej.

Jeśli chcesz czerpać jak największą przyjemność z rozgrywki i wiesz, że tenis pozostanie z Tobą na dłużej, koniecznie wybierz wysokiej jakości sprzęt. Nie musi być to wcale rakietka z najwyższej półki cenowej. Decathlon ma do zaoferowania również coś dla amatorów.

Co odnajdziesz w asortymencie firmy Decathlon?

O powodzeniu w rozgrywce tenisowej bardzo często decyduje rakietka. By na maksa wykorzystać jej możliwości, musi zostać wykonana z najlepszych materiałów i doskonale leżeć w dłoni. Firma Decathlon zadbała o te kwestie zarówno w przypadku modeli dla zawodowców, jak i amatorów.

Dla osób rozpoczynających przygodę z ping-pongiem doskonałym produktem jest zestaw 2 rakietek do tenisa stołowego PPR 100 SMALL z 3 piłkami. Mimo niskiej ceny, rakietki zapewniają doskonałą kontrolę nad piłką oraz łatwe i szybkie manewrowanie. Zestaw jest doskonałą opcją dla osób, które na nowe hobby chcą namówić bliską osobę.

Rakieta do tenisa stołowego SUPER ALLROUND VARI SPIN to sprzęt dedykowany zawodowcom. To właśnie ona może okazać się jednym z czynników, które przyniosą zwycięstwo. Do produkcji rakietki wykorzystana została sklejka z miękkiego oraz dynamicznego drewna Ayous. Zapewnia ono nie tylko znakomitą kontrolę nad piłeczką, ale również doskonałą precyzję.


Każdy z nas z pewnością choć raz w swoim życiu miał styczność z grą w tenisa. Zwykle sport ten jest nieodłączną częścią życia uczniów. Stoły do ping-ponga możemy odnaleźć bowiem w niejednej sali gimnastycznej. Czasy szkolne nie dają nam jednak do zrozumienia, jak wiele możemy czerpać z tego sportu. Gra w tenisa stołowego rozwija refleks, zdolność przewidywania, a nawet jest czynnikiem budującym determinację i wytrzymałość.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Leżaki drewniane – w jaki sposób mogą być personalizowane?

Leżaki drewniane od dawna cieszą się popularnością ze względu na ich wytrzymałość, estetyk…