Strona domowa Moda Jaka długość damskiej kurtki sportowej sprawdzi się przy aktywnościach zimowych?

Jaka długość damskiej kurtki sportowej sprawdzi się przy aktywnościach zimowych?

0
0
kurtka sportowa

Kurtka sportowa to taki element garderoby, którego nie może zabraknąć w szafie żadnej aktywnej kobiety. Sprawdza się zarówno podczas lekkiej aktywności fizycznej, np. porannego joggingu, jak i uprawiania bardziej zaawansowanych sportów, np. narciarstwa. Jej odpowiedni wybór jest kluczowy dla efektywnej aktywności fizycznej. Dzisiaj podpowiemy, jak dobrać długość kurtki sportowej, jeśli chcesz zażyć nieco ruchu w zimie.

Kurtki sportowe damskie – jeden produkt, trzy role

Na początek trochę o roli bohaterki tego artykułu. Kurtki mają pełnić je aż trzy. Pierwsza za nich to ochrona przed chłodem. To właśnie dlatego zakładamy ją wczesnym rankiem, późnym wieczorem i podczas zimowych dni. Szczególnie podczas tych ostatnich doskonale sprawdzi się kurtka sportowa puchowa damska. Druga rola to właściwa wentylacja organizmu. Podczas wysiłku fizycznego temperatura naszego ciała zmienia się bardzo szybko, dlatego ważne jest to, aby chronić go odpowiedniej jakości ubraniem. Dobrze dobrana odzież wierzchnia zatrzyma ciepło organizmu, kiedy jest to potrzebne oraz pozbędzie się jego nadmiaru w odpowiednim momencie. I na koniec tego zestawienia – funkcja wizualna. Choć wygoda to podstawa, to każda z nas chce pięknie wyglądać nawet podczas aktywności fizycznej. Na szczęście duży wybór kurtek sportowych damskich pozwala dobrać odpowiedni model dla naszej sylwetki i kolorystykę ubrania do naszej urody.

Więcej informacji na temat sportowych kurtek damskich znajdziesz nas stronie bialanews.pl.

Kurtki sportowe damskie – odpowiednia długość to klucz do wygody

Nawet najlepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi i najpiękniejszy model nie sprawi, że pokochasz swoją kurtkę, jeśli będzie ona krępować Twoje ruchy. Dlatego dla własnej wygody należy odpowiednio dobrać jej długość. Oto najpopularniejsze typy zimowych aktywności.

  • Jogging. W przypadku tego typu aktywności najlepiej sprawdzą się krótkie, przylegające i taliowane kurtki, które będą podążać za każdym Twoim ruchem, np. kurtki sportowe przejściowe damskie. Warto wybrać modele z dodatkiem elastanu.
  • Narciarstwo. Podobnie jak w przypadku joggingu warto postawić na krótkie modele. Powinny być one nieco bardziej obszerne i grubsze, tak aby upadek na śnieg nie oziębił naszego ciała.
  • Łyżwiarstwo. Każdy, kto choć raz wybrał się na łyżwy w długiej kurtce, doskonale wie, że jest to absolutnie fatalny pomysł. Krótka górna część garderoby pozwoli Ci swobodnie sunąć po lodzie i odpowiednio się asekurować w razie upadku.
  • Wycieczki i długie spacery. Tutaj długa kurtka sportowa damska sprawdzi się doskonale! Podczas takich aktywności nie wykonujemy gwałtownych ruchów. Z tego powodu warto wybrać taki model kurtki sportowej, który okryje jak największą część naszego ciała. Dzięki temu unikniemy wyziębienia organizmu.
  • Wspinaczka górska. W zimie na takie wyprawy wybierają się tylko prawdziwi fani aktywności z dobrą kondycją fizyczną. W tym przypadku długość kurtki nie ma aż tak dużego znaczenia. Dużo ważniejsze jest natomiast grubość odzieży, ponieważ temperatury na szczycie z pewnością będą znacznie niższe niż w miastach i na wsiach.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Moda

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Leżaki drewniane – w jaki sposób mogą być personalizowane?

Leżaki drewniane od dawna cieszą się popularnością ze względu na ich wytrzymałość, estetyk…