Strona domowa Aktualności Drzewa kolumnowe – najważniejsze informacje

Drzewa kolumnowe – najważniejsze informacje

0
0
drzewka kolumnowe

Drzewa kolumnowe to rośliny, które zyskują na popularności w aranżacji krajobrazu. Jest to również trend, który w 2023 roku będzie dominował w większości przydomowych ogrodów. Gdzie jeszcze znajdą swoje zastosowanie? Odpowiedź w poniższym artykule.

Czym są drzewa kolumnowe?

Drzewa kolumnowe, zwane również drzewami słupowymi, to rośliny, które charakteryzują się wąskim i kolumnowym habitusem. Oznacza to, że ich korona rośnie w wąskiej kolumnie, tworząc niemal idealny, pionowy kształt. Drzewa te mogą być w pełni wykształcone, osiągając duże rozmiary, lub też pozostać w formie krzewów. Co ciekawe, drzewa kolumnowe występują w przyrodzie, jednakże zyskują one na popularności jako rośliny ozdobne.

Drzewa kolumnowe znajdują szerokie zastosowanie w aranżacji krajobrazu, przede wszystkim w ogrodach. Ich wąski, pionowy habitus sprawia, że są idealnym wyborem dla miejsc, gdzie brakuje miejsca, a jednocześnie chcemy uzyskać duży efekt wizualny. Mogą być sadzone w grupach, tworząc niewielkie alejki, lub pojedynczo, w roli punktu centralnego aranżacji. Drzewa kolumnowe doskonale sprawdzają się również jako rośliny w kontenerach, które możemy umieścić na tarasach czy balkonach.

Gdzie jeszcze drzewa kolumnowe znajdą swoje zastosowanie?

Kolejnym miejscem, gdzie drzewa kolumnowe znajdują zastosowanie, są parki i place miejskie. Ze względu na swój charakterystyczny habitus i niewielką powierzchnię zajmowaną przez koronę, drzewa te są idealnym rozwiązaniem dla miast, gdzie miejsce jest ograniczone. Mogą stanowić ciekawą ozdobę dla chodników, ale również być elementem architektonicznym placów zabaw i parków.

Jak zatem można wywnioskować, drzewa kolumnowe to rośliny o wąskim, pionowym habitusie, które cieszą się coraz większą popularnością jako rośliny ozdobne. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne i obejmuje aranżację ogrodów, alejek, parków i placów miejskich. Wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca, a jednocześnie chcemy uzyskać duży efekt wizualny, drzewa kolumnowe mogą być idealnym rozwiązaniem.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Leżaki drewniane – w jaki sposób mogą być personalizowane?

Leżaki drewniane od dawna cieszą się popularnością ze względu na ich wytrzymałość, estetyk…